Вівторок, 19.03.2024, 09:04
Вітаю Вас, Джура | RSS
Меню сайту

Украинская Баннерная Сеть


Украинская Баннерная Сеть
Головна » Файли » Документальні фільми » Фільми з історії міст України

У категорії матеріалів: 9
Показано матеріалів: 1-2
Сторінки: 1 2 3 4 5 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Завантаженням · Переглядам


Випущено: Укркінохроніка 1993
Автор сценарію та режисер: Микола Вінграновський
Текст читав: Микола Вінграновський 

Про фільм:
Фільм присв"ячений історичному періоду ХІ-ХІІІ століть часів Київської Русі та Галицького князівства.

Фільми з історії міст України | Переглядів: 1237 | Завантажень: 377 | Додав: OlehKorop | Дата: 16.04.2011 | Коментарі (0)

Серіал: Це Україна / It's Ukraine
Телекомпанія: Телекон, 2004

Про фільм:
Фільм про площі Ринок у м. Львові – центр політичного, громадського, культурного і торгового життя міста протягом 500 років, серце Львова, історичний початок європеїзації України.
 Львівська Площа Ринок зберегла свою назву від ХІV століття. Вона походить від німецького «der Ring» (коло, кільце), власне за таким принципом будувалися центральні площі німецьких середньовічних міст.
 Львівська пл. Ринок — рідкісне явище в містобудуванні. її вирізняють дві особливості. Перша з них полягає у тому, що від площі відходять вісім вулиць. Це трапляється дуже рідко — переважно від середньовічних площ, подібних до Ринку, відходить дві-чотири вулиці. Друга особливість — так звані середринкові кам'яниці. Так, на площі, на тому місці з північного і східного боків ратуші, де зараз знаходяться газони, стояло 11 кам'яниць, які утворювали три вулиці.
 Упродовж сторіч Ринок був місцем, де селилася міська верхівка. Цілком зрозуміло, — визначальну роль у житті міста відігравали купці, котрим треба було мешкати якомога ближче до місця своїх торговельних інтересів. Крім цього, мешкати на Ринку вважалося престижно.
 Вже в XIV ст. у Львові діяло правило, згідно з яким представники нешляхетських станів — купці, ремісники, лікарі — мали право споруджувати на Ринку будинки не більше ніж з трьома вікнами по фасаду. Кожне вікно могло бути використане під крамницю, майстерню або просто для реклами. Саме тому й дотримувалися принципу рівних можливостей, щоб ніхто не мав переваги. Виняток робили лише для шляхти і духовенства, котрі немали права займатися ремеслом і торгівлею. Бони могли ставити будинки з шістьма вікнами.
Фільми з історії міст України | Переглядів: 1260 | Завантажень: 351 | Додав: OlehKorop | Дата: 08.03.2011 | Коментарі (0)

1-2 3-4 5-6 7-8 9-9
Я шукаю ...
Корисна інформація
Онлайн радіо
Чатик
200
Статистика

Статистика матеріалів

Новин: 265
Файлів: 410
Форум: 3/4
Коментаріїв: 235

Зареєстровано на сайті

Всього: 266
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наша кнопка
 Патріот UA - портал українських патріотів! Програми, фільми, музика та багато цікавого на нашому порталі!

Друзі сайту
Лічильники
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Анализ сайта