У Національному банку (НБУ) вважають своїм пріоритетним завданням зниження інфляції в Україні до 2014 року до 5% і утримання її надалі в межах 3-5%.
Про це говоритися в «Основах грошово кредитної політики на 2011 рік», текст яких є у розпорядженні "Дзеркала тижня".
Пріоритетною ж метою грошово кредитної політики в 2011 році НБУ визначив сприяння зниженню темпів зростання споживчих цін до рівня 8,9% (як визначено в бюджеті-2011). «У цьому сенсі стримана монетарна політика буде запобігати різким сплескам прискорення споживчих цін, а позитивні перспективи розвитку сільського господарства і характерне для посткризового відновлення по
... Читати далі »
Раніше озвучена СБ цифра у 3,5% зростання внутрішнього валового продукту України цього року збільшена до 4,3%. Однак на наступний рік, за прогнозами банкірів, зростання ВВП становитиме 4%, а у середньостроковій перспективі - 4-5% щороку. Про це на прес-конференції повідомив старший економіст представництва Світового банку в Україні Руслан Піонтківський. За його словами, існує значний потенціал для покращення макроекономічних показників у наступних роках. Зокрема це можливо за рахунок скасування бар'єрів для експорту (наприклад квот на зерно), вчасног
... Читати далі »
До будівництва доступного житла та автошляхів держава планує залучити інвесторів. Позбавити їх бюрократичних бар'єрів покликані національні проекти.
Схоже на те, що українську будівельну галузь зовсім скоро рятуватимуть іноземці. Принаймні, це випливає з основних принципів ухваленої ще в першій половині цього року програми "Національні проекти". Як відомо, реалізацію масштабних десяти національних проектів, де 70-75% робіт припадає саме на будівельно-монтажні роботи, було схвалено свого часу Президентом Віктором Януковичем.
Україна має ухвалювати рішення щодо вступу до Митного союзу з Росією чи приєднання до зони вільної торгівлі з країнами ЄС виходячи з власних інтересів. Треба детально прорахувати усі економічні переваги та недоліки першого чи другого варіанту.
У Міністерстві економічного розвитку й торгівлі України вже підрахували - приріст ВВП України від вступу до Митного союзу складатиме щороку 1,5%. Проте такий економічний ефект можна отримати лише від глибокої інтеграції з урахуванням національних інтересів і вирівнювання тих цінових диспропорцій, які існують наразі.
"Сьогодні нам потрібно покладатися тільки на свої власні сили і виходити тільки зі своїх н
... Читати далі »